Dámské tričko pro pejskaře - Jsem pejskař

Dámské tričko pro pejskaře - Jsem pejskař

Upečte domácím mazlíčkům

Už se mi to nelíbí!

Líbí se mi to!

Proto (a přesto) všechno většina z nás bere domácí mazlíčky jako členy rodiny. Nejen z tohoto důvodu bychom měli jejich stravování věnovat stejnou pozornost, jako věnujeme tomu svému. Do granulí a masových kapsiček nevidíme, zato do podomácku vyrobených dobrůtek můžete přidat jen to opravdu zdraví prospěšné.

„U domácích zvířecích sušenek a pamlsků přesně víte, co do nich dáváte. Ohlídáte si kvalitu surovin, nepoužijete koření ani chemické látky. Dávejte však pozor na čerstvost. Domácí dobroty neobsahují konzervanty a mohou se rychleji kazit,“ radí veterinářka MVDr. Jana Blažková z veterinární klinika Poděbradská na Praze 9.

Domácí mazlíky nejvíc potěší vaše pozornost, nová hračka nebo společně strávený čas u oblíbené aktivity, ale málokterý pes či kočka odolají výbornému pamlsku. „Psům můžete bez obav naservírovat maso, vnitřnosti, kosti, ovoce, zeleninu, brambory, rýži či těstoviny, vejce a mléčné výrobky – jogurt, tvaroh, sýr… Rozhodně by neměli konzumovat masové výrobky určené lidem jako salámy, šunky, paštiky, pečeně, které jsou slané, kořeněné nebo smažené. Dobře jim neudělají ani rozinky, hrozny a čokoláda ve větším množství. Nekrmte zvířata zbytky z grilovačky ani jídlem ze stolu. Chcete-li vašemu mazlíkovi připravit oslavu narozenin, ohlídejte, kolik toho sežere, aby mu pak nebylo ze všech dobrot špatně,“ uzavírá MVDr. Jana Blažková.

Mrkvové sušenky pro psy

3 mrkve

200 g ovesných vloček

2 vejce

1 lžíce nasekané petržele

Postup:

Mrkev očistěte a nastrouhejte nadrobno. Spařte ji horkou vodou nebo povařte zhruba 5 minut ve vroucí vodě, aby změkla. Slijte, rozmixujte ji a nechte vychladnout. Troubu předehřejte na 180 °C.

Ovesné vločky rozmixujte najemno, promíchejte s mrkví, vejci a petrželí a vypracujte pevné těsto. Vyválejte ho na plát silný zhruba 5 mm a vykrájejte vykrajovátky různé tvary – třeba kosti, kočku, ptáčka… Vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a upečte dozlatova, zhruba 15–25 minut.

Petržel desinfikuje a dává psímu dechu libý odér.

Krůtí potěšení s batáty pro pejsky

1–2 batáty (sladké brambory)

250 g krůtího masa bez kostí a kůže

100 g strouhaného čedaru či ementálu

1 vejce

200 g celozrnné mouky

Postup:

Batáty oloupejte, nakrájejte na kostky a uvařte ve vodě doměkka. Krůtí maso nakrájejte na plátky a uvařte v páře nad batáty. Nechte zchladnout a rozmixujte dohladka.

Troubu předehřejte na 180 °C. Maso, batáty, sýr a vejce promíchejte, zapracujte mouku, až vznikne vláčné těsto. Rozválejte jej mezi dvěma potravinářskými fóliemi na plát silný zhruba 5 mm, vykrájejte kolečka a do každého vmáčkněte prstem prohlubeň – do tvaru tlapky. Vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a upečte dozlatova, zhruba 15 minut.

Borůvkové mňamky pro psy

150 g ovesných vloček

50 g lněných semínek nebo pšeničných otrub

150 g mouky z quinoi

3 lžíce olivového oleje

100 ml vody

1 hrst borůvek

1 vejce

Postup:

Troubu předehřejte na 180 °C. Ovesné vločky a semínka či otruby rozmixujte najemno, promíchejte s moukou z quinoi, olivovým olejem, vodou, borůvkami a vejcem a vypracujte pružné těsto. Rozválejte ho mezi dvěma potravinářskými fóliemi, aby se nelepilo, vykrájejte vykrajovátkem tvary, vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a upečte v troubě dohněda, zhruba 20-30 minut. Nechte v troubě zchladnout.

Tuňákové pamlsky pro kočky

170 g tuňáka ve vlastní šťávě

150 g kukuřičné mouky

150 g hladké mouky

80 ml vody

Postup:

Troubu předehřejte na 180 °C. Tuňáka rozmixujte a promíchejte s kukuřičnou a hladkou moukou a vodou. Vypracujte pružné těsto a vyválejte ho na pomoučené ploše na plát silný zhruba 1 cm. Vykrajujte veselé tvary a upečte je v předehřáté troubě zhruba 20 minut.

Kuře a špenát pro kočku

200 g libového kuřecího masa bez kostí a kůže

150 g mladého špenátu

150 g ovesných vloček

1 vejce

1 lžíce šanty kočičí

80 g špaldové mouky

Postup:

Kuřecí maso nakrájejte na kostičky a uvařte v páře doměkka. Na poslední minutu můžete přidat listy špenátu. Nechte zchladnout.

Troubu předehřejte na 180 °C. Kuře, špenát, vločky, vejce a šantu rozmixujte na hladkou směs, ale nemusí to být pasta. Vsypte do misky, přidejte mouku a vypracujte pevné těsto, které lze rozválet. Vyválejte jej na plát silný 5 mm a vykrájejte vykrajovátky veselé tvary. Vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a upečte dozlatova – zhruba 20 minut.

Pamlsky pro psy

Více než jen pamlsky pro psy: Proč pamlsky používat?

Trh nabízí pamlsky pro psy v mnoha formách a příchutích. Pro každou příležitost existuje vhodný pamlsek, který můžete vybírat podle následujících kritérií:

Pozor byste měli dávat vždy na velikost a konzistenci. Pro trénink se doporučují malé pamlsky, které se snadno polykají. Pro zábavu jsou nejlepší volbou větší, pevné pamlsky pro psy, které se musí intenzivně kousat.

Žvýkací pamlsky a bonbóny: Jaké druhy pamlsků pro psy existují?

Pokud chcete svého chlupáče rozmazlovat pamlsky pro psy, máte k dispozici velký výběr. Na základě velké variability je těžké definovat jasně ohraničené skupiny. Obvykle se rozlišují pamlsky pro kousání, sušené maso, psí sušenky, jemné pamlsky, péče o zuby a bonbóny. Právě pro trénink jsou zajímavé také lahůdkové paštiky. Stejně jako v případě krmiva vám pes dá najevo, které pamlsky preferuje. Nezřídka závisí výběr také na zdravotních faktorech, jako je nesnášenlivost nebo problémy se zuby.

Pamlsky pro každého psa: Na co si dát pozor?

To co platí pro základní krmivo, je důležité také pro pamlsky pro psy: Skutečnost, že vašemu čtyřnohému mazlíčkovi složení vyhovuje a že je pamlsek přiměřený jeho věku. I když je to velká zábava rozmazlovat svého chlupatého kamaráda pamlsky pro psy, neměli byste zapomínat na množství. Příliš mnoho pamlsků nad rámec dávky krmiva přispívá rychle k přibírání na váze.

Náš tip: Psům se sklonem k nadváze podávejte pamlsky s nízkým obsahem energie. Vhodná jsou například sušená hovězí plíčka.

Kosti na kousání a sušené maso – péče o zuby a zábava při kousání

Co je pro psy krásnějšího než například okusovat kost od šunky nebo hovězí uši? Takto budou zaneprázdnění, uspokojí svoji potřebu žvýkání a budou pečovat o svoje zuby. Třením se odstraňuje povlak a stimuluje se tvorba slin. Sušené maso je k dostání také ve formě proužků. Jsou praktičtější než kosti a při venčení si je můžete vzít s sebou do tašky. Také zde nabízí trh spoustu chuťových variant: Zastoupeno je vše, od kuřecího masa až po hovězí.

Jako pamlsky pro psy všech věkových kategorií a velikostí jsou většinou vhodné kosti a sušené maso, avšak právě senioři mohou mít se zažíváním sušeného masa bohatého na pojivo a také hřbetů a vepřových oušek problémy.

Na každého psa byste měli při krmení kostmi dohlížet! Tyto pamlsky na kousání nejsou vhodné pro každého. Hltající psy by se mohli při překotném krmení poranit. Také příliš velké dávky nejsou vhodné, protože hrozí zácpy.

Psí sušenky – ideální jako rychlá odměna

Váš raubíř zazářil při tréninku agility? Psí sušenky jsou jako odměna nejvhodnější. Můžete si ale také hrát: Pamlsky pro psy schovejte do kuličky nebo jiné hračky podporující inteligenci psů. Čeká vás návštěva u veterináře? Možná se váš mazlíček nechá přesvědčit pamlsky pro psy z přepravky pro psy? Také psí sušenky jsou k dostání pro všechny věkové kategorie a velikosti, velkými kousky a velmi tuhou konzistencí však může dojít k přetížení malého chrupu.

Náš tip: Především u štěňat byste měli dávat pozor na to, aby s pamlsky pro psy nepřijímala příliš mnoho energie.

Pamlsky ke žvýkání: Péče o zuby během dne

Jsou kosti příliš velké a mají intenzivní zápach? Vyzkoušejte žvýkací pamlsky pro péči o zuby. Ty jsou k dostání také ve veganském provedení. Také zde je důležité, že jsou vhodné pro danou životní etapu vašeho psa. V případě seniorů by měly být žvýkací pamlsky přizpůsobeny nižším nárokům na bílkoviny.

Důležité: Žvýkací pamlsky a kosti podporují sice přirozené odstraňování plaku, ale pravidelnou péči o zuby zcela nenahrazují.

Kolik pamlsků smí psy sníst?

Pamlsky pro psy by měly být něco výjimečného, a proto se dávkují. Přitom hrají roli zdravotní faktory: Pokud má váš pes sklon k nadváze, buďte především v případě energeticky bohatých kousků opatrní. V takovém případě doporučujeme podávat varianty chudé na energii. Co váš pes přijme jako pamlsek, musíte poté odečíst z hlavní krmné dávky. Tak zabráníte tomu, aby pejsek přijímal příliš mnoho energie, a následně přibíral.

Proč psy pamlsky schovávají?

Již od pradávna mají psi touhu pamlsky schovávat, aby měli zásobu na horší časy. Proto určitě najdete pamlsky v psím pelíšku nebo na jiném bezpečném místě. Občas je to známka toho, že pes dostává více pamlsků než potřebuje.

Pamlsky pro psy: Pomůcky a bonus pro vašeho mazlíčka

Pamlsky pro psy jsou skvělou možností rozmazlování a výchovy psa. Stejně jako doplňky pro trénink mohou pamlsky dokonce vývoj podpořit. Důležité je přesně vědět, co váš pes snáší, a pamlsky pro psy dávkovat. Tak předejdete nadváze a pamlsky zůstanou také pro psa i nadále něčím výjimečným.

Dámské tričko pro pejskaře - Jsem pejskař

Dámské tričko pro pejskaře Jsem pejskař byl měl mít snad každý milovník psů. Nejen, že Vás to odliší od ostatních, ale nemusíte už každé ráno přemýšlet co si vezmete na sebe. Když chodíte venčit za jakéhokoliv počasí chcete se cítit vždy pohodlně. A to naše trička splňují. Zaručí Vám pocit komfortu.

Klasické dámské tričko v projmutém střihu do hloubky boků, který zvýrazňuje dámskou siluetu. Rukávky jsou krátké, ramena zpevňuje všitý proužek. Tričko chrání silikonová úprava, která dodává velmi exkluzivní vzhled.

BARVY MOTIVU I TRIČEK SE MOHOU V REÁLU LIŠIT. DŮVODEM JE NASTAVENÍ MONITORU A ROZDÍLNOST ŠARŽÍ MATERIÁLŮ. MATERIÁL 100% bavlna v gramáži 160g/m2, průkrčník je tvořen úzkým lemem z žebrového úpletu, který má navíc 5% elastanu. ÚDRŽBA Perte maximálně na 40°C. Nedávejte do sušičky. Nepoužívejte bělidla ani aviváž. Žehlete naruby, nikdy ne přímo přes potisk!


Leave a comment