Granule a krmivo pro psy

Granule a krmivo pro psy

Týden pro domácí zvířata

9.7.2019

Kdo v tomto týdnu zavítá do ostravské zoologické zahrady, může se blíže seznámit s domácími zvířaty. A to nejen při pozorování chovaných plemen ve výbězích, ale také v rámci speciální akce, která zde od pondělka do pátku probíhá.

Cílem celotýdenní akce je dětem i dospělým blíže představit různá plemena domácích zvířat a jaký je jejich význam pro člověka: Co nám dává kráva a co slepice? Jak se označuje samice koně, kdo je bahnice a kdo fešák? Které domácí zvíře má hrby? Která plemena je možné vidět v Zoo Ostrava? Zájemci se také dozvědí, že kromě „klasických“ domácích či hospodářských zvířat, jako je skot, ovce, prase či kůň, náleží do této skupiny i druhy, které bychom možná za domácí zvířata ani nepovažovali. Mezi taková například patří včela medonosná, bourec morušový, kapr obecný a také slon.

Program o domácích zvířatech probíhá v zoo od pondělí 8. do pátku 12. července, vždy od 11 do 14 hod. u expozice Na statku. Akce je spojena i s praktickými ukázkami a zábavně-poučnými aktivitami pro děti i dospělé.

Realizaci akce finančně podpořil Moravskoslezský kraj.

Zpět na novinky

5 aplikací, které majitelé domácích mazlíčků rozhodně využijí

V App Storu najdeme celou řadu různých aplikací. Na své si v tomto směru přijdou také majitelé domácích mazlíčků, kteří si mohou stáhnout například aplikacem, které jim pomohou s výcvikem jejich miláčků nebo s péčí o ně. V dnešním článku vám představíme pět aplikací, které by se majitelům (nejen) psů mohly hodit.

Pet Poison App

Na naše domácí mazlíčky může čekat celá řada různých nebezpečí. Patří mezi ně i nejrůznější rostliny, ať už rostou venku, nebo u vás doma. Pokud se vám stane, že váš domácí mazlíček nechtěně pozře něco, co by se mu rozhodně nemělo dostat do žaludku, je samozřejmě zapotřebí kontaktovat veterináře. Vy sami se ale můžete také informovat v aplikaci Pet Poison App, která nabízí informace o tom, co může vašemu miláčkovi potenciálně uškodit. Samozřejmostí je i podrobný popis jedovatých rostlin, fotogalerie, nebo třeba přehled možných příznaků.

Fotogalerie Pet Poison App 1 Pet Poison App 2 Pet Poison App 3 Pet Poison App 4 +2 fotky Pet Poison App 5 Vstoupit do galerie

Aplikaci Pet Poison App stáhnete bezplatně zde.

Puppr

Pokud jste majitelem pejska a zároveń ovládáte poměrně dobře angličtinu, můžete si do svého iPhonu stáhnout aplikaci Puppr. Ta vám pomůže se základním výcvikem vašeho mazlíčka, a díky ní můžete vašeho pejska naučit nejrůznější povely a triky. Aplikace je vhodná pro clicker trénink, obsahuje desítky různých lekcí, a nabízí také možnost sestavení vlastního výcvikového plánu. Základní verze aplikace Puppr je zdarma, za pár desítek korun si můžete zakoupit jednotlivé bonusové balíčky.

Aplikaci Puppr stáhnete bezplatně zde.

MyPetCheck

Nedílnou součástí péče o domácí mazlíčky jsou nejrůznější očkování. Někdy ale může být těžké udržet v hlavě naprosto všechny potřebné termíny. Aplikace jménem MyPetCheck vám umožní vytvoření profilů všech vašich domácích mazlíčků, zanesení očkování a případné medikace, a poté vám už sama automaticky pohlídá a připomene případné termíny přeočkování.

Aplikaci MyPetCheck stáhnete bezplatně zde.

Dog Clicker Training at Home

Jak název napovídá, aplikace Dog Clicker Training at Home vám pomůže s výcvikem vašeho pejska. Najdete zde virtuální verze oblíbených výcvikových pomůcek, jako je kliker nebo píšťalka, aplikace vám také umožní zaznamenávat pokroky vašeho pejska při výcviku, zadávání údajů o jeho váze, nebo třeba zjištění ideální tréninkové zátěže na základě jeho tělesných parametrů, stáří a plemene.

Fotogalerie #4 Dog Clicker Training at Home 1 Dog Clicker Training at Home 2 Dog Clicker Training at Home 3 Dog Clicker Training at Home 4 Vstoupit do galerie

Aplikaci Dog Clicker Training at Home stáhnete bezplatně zde.

Barkio: Psí chůvička

Aplikace Barkio vám skvěle poslouží jako video chůvička pro vašeho pejska nebo kočičku. Můžete využít sledování vašeho mazlíčka na dálku v HD videu i audiu, aplikace nabízí také možnost aktivace detekce pohybu. Barkio nabízí také možnost automatického nahrávání. Jedná se o multiplatformní aplikaci, takže coby kameru můžete využít nejen iPhone, ale třeba také iPad.

Aplikaci Barkio: Psí chůvička stáhnete bezplatně zde.

Granule a krmivo pro psy

Vyberte svému pejskovi kvalitní granule, které mu zajistí dlouhý a plnohodnotný život.

Krmivo pro psy vybírejte především podle velikosti plemene. Granule pro čivavy a jorkšíry se totiž svým složením od granulí pro labradory nebo německé dogy velmi liší. Na tyto rozdíly myslí například oblíbená značka Royal Canin.

Pokud hledáte rozumný kompromis mezi cenou a výkonem, sáhněte po krmivu Brit Care, Ontario nebo K9, kterým krmí i zkušení kynologové. Špičku mezi krmivy představují světoznámé značky granulí pro psy, mezi které patří Orijen, Acana a Platinum.

Mnozí majitelé pejsků se zajímají také o složení krmiva a snaží se krmit svého psa co nejpřirozeněji. Ty nejlepší granule pro psy neobsahují žádné obiloviny a jsou vyrobeny z jakostního masa. Vyzkoušejte Taste of The Wild, Carnilove nebo Essentials a zažijte ten rozdíl.

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a my vám doporučíme vhodné krmivo pro štěňata, dospělé psy i seniory.


Leave a comment