Mýty a fakta o bezpečnostních dveří

Mýty a fakta o bezpečnostních dveří

Mýtus č. 1: Čím více zámků na (obyčejných) dveřích, tím jsou dveře bezpečnější

Přídavné zámky na dveřích zvyšují bezpečnost jen pocitově. Na běžných “papundeklových” dveřích vám ve skutečnosti moc bezpečnosti nepřinesou – obyčejné dveře jsou měkké a dají se vykopnout, případně otevřít (vylomit) páčidlem za 3 vteřiny.

Mýtus č. 2: I bezpečnostní dveře musí mít více zámků

Druhý zámek se dnes u bezpečnostních dveří používá jen ze zvyku. Když jste doma, zamknete se jen tak “na otočku”, je to jednodušší. Ale pozor! Druhý zámek zajistí dveře jen v jednom bodě, žádné další čepy dveře nezabezpečí. Proto pokud opouštíte svůj domov na delší dobu, vždy použijte hlavní zámek.

U bezpečnostních dveří je druhý zámek opravdu jen pocitová záležitost. Stačí vám totiž zajistit dveře hlavním zámkem, který ovládá rozvodový mechanismus – bezpečnostní čepy vyjedou do všech stran.

Mýtus č. 3: Když si pořídím bezpečnostní dveře, budu muset bourat starou zárubeň

Nechce se vám uklízet ten drobný prach, kterého se týdny nezbavíte? Ani nemusíte. Bezpečnostní dveře běžně montujeme také do stávajících zárubní. U sklepních dveří je to úplně v pohodě. U bytových dveří doporučujeme instalovat bezpečnostní dveře do nové zárubně. Proč? Protože staré zárubně už po čase používání deformované. Navíc původní zárubně nejsou konstruované na těžké dveře – ty bezpečnostní totiž váží běžně 60 – 80 kg. Ale hlavně s původními zárubněmi dveře nebudou perfektně těsnit a odhlučňovat.

Nicméně ani tak se nemusíte bát nepořádku a starostí navíc (viz Mýtus č.4). Dokonce nebudete potřebovat ani zedníka. O všechno se postaráme my. Dveře od nás přeberete s čistým zednickým začištěním. Vy si jen cca za týden (až beton dobře vyschne) domalujete kolem dveří. Nebojte, maluje se asi 10 -15 cm kolem dveří – tzn. jeden váleček kolem dveří, je to práce na 10 minut.

Mýtus č. 4: Po instalaci bezpečnostních dveří mě čeká velký úklid

Nepořádku se bát nemusíte, s námi je to čistá práce. Po dokončení prací vše zameteme a uklidíme. A ani v bytě vám nevznikne žádný nepořádek. Metr za dveřmi uděláme igelitovou zástěnu a do bytu se tak nedostane ani ten nejjemnější prach. Jediné, co z bytu potřebujeme, je elektrická zásuvka a pár desítek litrů vody na rozmíchání betonu – používáme totiž až 80 kg betonové směsi. Po dokončení prací vše zameteme a uklidíme.

A co je výhoda, nebude potřebovat ani zedníka. O všechno se postaráme my. Dveře od nás přeberete s čistým zednickým začištěním. Vy už si pak jen vymalujete kolem dveří – až všechno zaschne (zhruba za týden). Maluje se kousek cca 10 -15 cm kolem dveří – je to práce na 10 minut.


Leave a comment