Může být krmivo pro domácí mazlíčky chytré?

Může být krmivo pro domácí mazlíčky chytré?

Odpovím hned - ne, nebo o tom alespoň není nic známo. Můžeme však zajistit, aby samotný proces krmení našich chlupatých drobců probíhal v duchu myšlenky inteligentního domova automatizací procesu krmení pomocí inteligentních dávkovačů krmiva - samozřejmě, vše s rozumem a principem omezené důvěry, jak ukazuje příklad společnosti Petnet.

Tento příklad je bohužel negativní. Ale než se do toho pustíme - hned na začátku - co je krmítko Petnet? Výrobce inzeruje zařízení jako skvělý způsob automatizace krmení zvířat (koček nebo psů) pomocí zařízení - podavače - připojeného přes Wi-Fi k internetu a aplikace na našem smartphonu.

Zařízení (nebo aplikace) dávkuje správné množství krmiva podle rozvrhu nastaveného uživatelem, informuje o jeho nedostatcích nebo umožňuje uživateli ručně zadat stanovené množství příslušným příkazem z aplikace. Třešničkou na dortu je možnost objednání jídla, vypracování výživových plánů, složitější harmonogramy a nakonec rozšířený systém upozornění uživatelů, který informuje majitele o různých informacích o zvířeti nebo krmítku. Všechno je proto velmi optimistické a není nic jiného, ​​než si zařízení objednat a začít krmit naše mazlíčky tímto inteligentním vynálezem, který vám při krátkých nepřítomnostech v bytě dovolí nenechat krmit naše sousedy nebo rodinu, ale nechat je Podávací ramena pro petnet.

A ... pokud zde máte červené světlo - to je velmi dobré. Zařízení se vší svou propracovaností je stále jen zařízením - a jak se ukázalo z poslední uživatelské recenze, je docela nespolehlivé. V důsledku několika poruch softwaru (aplikace není k dispozici) nebo rušení podavače někteří uživatelé ve Velké Británii a USA obvinili společnost, že jejich zvířata musí hladovět po dobu jednoho týdne (sic!) Když byla aplikace vypnutá nebo nedostupná v důsledku selhání.

Samozřejmě zde vyvstává řada otázek týkajících se nedostatečné představivosti majitelů o možných hrozbách tohoto druhu, ale jde o určitý druh omezení - mělo by být inteligentním zařízením důvěřováno nebo k nim přistupovat s určitou nejistotou? Mohu opravdu nechat zvíře u krmítka, nebo by mělo selhat předem? V tomto konkrétním případě převládaly pesimistické scénáře. Je to ale stejné i v ostatních případech? Myslím, že byste měli používat takové technologické inovace a přitom být opatrní - což zde chybělo.

Zdroje - tabliczni.pl, petnet.io


Leave a comment