Psům můžete přilepšit žrádlem pro kočky. Rozhodně ale ne naopak!

Psům můžete přilepšit žrádlem pro kočky. Rozhodně ale ne naopak!

Krmivo pro kočky, krmiva pro kočky, kvalitní krmivo pro kočku, kočičí krmivo

Jako řešení se tedy jeví zajít si do zverimexu. Většina z nich ale preferuje jen určitou značku, kterou prodává, a vy tak nebudete mít příliš velkou možnost výběru.

Na etiketách by vás měli zajímat:

Abychom kočce dali to, co potřebuje, musíme si pečlivě číst složení krmiva , které kupujeme. Na našem trhu je rozmanitá nabídka krmiv pro kočky . Máme tedy možnost vybrat kvalitní krmivo , které kočce bude zajišťovat vyváženou stravu, ale bude jí i chutnat .

Kočka nadšeně konzumující nové krmivo. Detailní záběr na hlavu, aby bylo vidět, jak si to vychutnává. Pohled na celou kočku, která je očividně ve výborné kondici, a to právě díky krmivu , které právě snědla... Tak takhle končí skoro každá reklama na kočičí krmivo . Ale když se necháme přesvědčit lákavým obrázkem v televizi, máme opravdu jistotu, že pro své kočičí miláčky kupujeme to nejlepší ? Anebo když nás v obchodě zláká atraktivní obal, opravdu je nutné ten výrobek vyzkoušet? Pojďme se podívat, jak nás mohou výrobci granulí pro kočky nemile překvapit a podle čeho je tedy dobré granule vybírat.

Úspěch × Hello, world! This is a toast message.

Upozornění × Hello, world! This is a toast message.

Varování × Hello, world! This is a toast message.

Informace × Hello, world! This is a toast message.

Krmivo pro kočky - krmení pro koťata, dospělé kočky i seniory

Chuťové zážitky pro mlsné jazýčky – co by mělo krmivo pro kočky obsahovat?

Kočky jsou masožravci. Jejich chrup i trávicí trakt je přizpůsoben k rozkládání bílkovin a získávání energie z takové potravy. To znamená, že vaše kočka sice dokáže čerpat energii a živiny z ovoce nebo obilovin, ale v mnoha ohledech méně efektivně, než když si pochutnává na šťavnatém mase z misky. Maso (např. kuřecí, hovězí, jehněčí) je proto hodnotnou látkou obsaženou v krmivu pro kočky.

Také taurin je nezbytnou složkou krmiva pro kočky, protože domácí kočky nedokážou tuto důležitou aminokyselinu při látkové výměně samy vytvářet. Potřebují srovnatelně vysoký podíl (dospělé kočky: min. 1 000–2 000 mg na 1 000 g krmiva pro kočky) pro pokrytí jejich denní dávky. Zejména březí nebo kojící kočky, senioři a koťata mohou dokonce profitovat z mírně zvýšené dávky. Základní krmiva musí obsahovat dostatek taurinu. Pokud sami sestavujete porce, můžete do krmiva pro kočky přimíchat odpovídající vitamíny pro kočky. Nadměrné zásobování taurinem není problém, jeho nedostatek však ano.

Varianty krmiva pro kočky pro každý mlsný jazýček

Kromě pamlsků a dalších doplňkových krmiv, na kterých si kočky pochutnávají navíc vedle svých pravidelných jídel, lze krmivo pro kočky rozdělit zhruba na tři druhy:

granule : Čistější místo krmení díky podložce pod misku, podporuje péči o zuby a skvěle se hodí pro kočky, které rády chroupají. Podíl vlhkosti je většinou cca 10 %. I po otevření balení je lze dobře skladovat.

: Čistější místo krmení díky podložce pod misku, podporuje péči o zuby a skvěle se hodí pro kočky, které rády chroupají. Podíl vlhkosti je většinou cca 10 %. I po otevření balení je lze dobře skladovat. konzervy: Vyšší podíl masa a tekutin (70 % a více) v porovnání s granulemi. Ideální pro kočky, které málo pijí, milují chuť šťavnatého masa nebo mají tendenci příliš žrát – tekutina navíc zasytí.

Vodou naplněná miska pro kočky nebo fontána pro kočky je vždy povinností u všech variant krmiva pro kočky. Většina granulí a konzerv nebo kapsiček se vyrábějí průmyslově jako takzvané základní krmivo. To znamená, že obsažené živiny jsou ve vzájemně ideálním poměru a není nutné je optimalizovat doplňkovým krmivem.

Krmení – jak často máme kočku krmit a jaké množství krmiva je pro ni zdravé?

Jaké množství krmiva pro kočky musíte kočce podávat, nelze paušálně říci, neboť obsah živin se u produktů může lišit podle hmotnosti. Výrobci proto uvádějí doporučené množství krmiva přímo na obalu. U granulí je množství menší než u konzerv nebo kapsiček, protože ty z podstatně větší části sestávají z tekutiny. Také kvalita krmiva pro kočky je rozhodující: U produktů se spoustou vlákniny větší část skončí v toaletě pro kočky, ale nevyužije se k příjmu živin. To ostatně nemusí být bezpodmínečně špatné: U koček s nadváhou to například může být velmi užitečné.

Kočky ve volné přírodě nežerou jedno nebo dvě velká jídla denně, ale konzumují více menších porcí. Tento rytmus byste měli dodržovat také doma. Praktické automatické krmítko zajistí, že nemusíte vaší kočce pravidelně nabízet čerstvé porce krmiva.

Máte-li mladou kočku (kotě), dbejte na to, aby krmivo bylo vhodné pro tuto věkovou skupinu. Rozdíl spočívá mimo jiné v tom, že krmivo pro mladé kočky obsahuje více kalorií, bílkovin a taurinu a podporuje tak fázi růstu. Krmivo pro kočky v seniorském věku by mělo obsahovat rovněž více taurinu, ale nemusí mít vyšší obsah bílkovin.

Jak bezpečně skladovat krmivo pro kočky

Jako každé krmivo byste měli krmivo pro kočky správně skladovat v závislosti na typu krmiva. Konzervy a kapsičky nemusí být bezpodmínečně v chladu, dokud jsou skladovány v neotevřeném originálním balení. V takovém případě vydrží také v temné a chladné místnosti celou řadu měsíců. Jakmile konzervu nebo kapsičku otevřete, měli byste ji skladovat v lednici jen jeden až dva dny. Granule pro kočky vydrží v neotevřeném stavu dlouhé měsíce a zůstanou i po otevření čerstvé několik týdnů, dokud jsou skladovány v suchu, hermeticky a při mírných teplotách.

Jaké krmivo pro kočky by si koupila vaše kočka?

Ať už je to chutná, cenově výhodná strava, nebo kulinářské kreace pro malé gurmánské mazlíčky: Náš velký sortiment krmiva pro kočky nabízí vhodné krmivo pro každý jazýček a každou peněženku: granule nebo konzervy a kapsičky – každý si může vybrat podle svého vkusu. Dbejte na složení krmiva pro kočky a váš malý mlsal si možná již brzy oblíbí nové jídlo.

Psům můžete přilepšit žrádlem pro kočky. Rozhodně ale ne naopak!

Jak vybrat kvalitní krmivo pro psa a kočku? A co se zvířetem na dietě? Radí přímo výrobce krmiv.

„Pokud chcete mít v krmivu dobré suroviny, určitě to nevyrobíte levně,“ říká Martin Pučálka, výrobce krmiv a odborník na výživu psů a koček. „Já svým psům občas přilepším kočičím žrádlem,“ svěřuje se se zkušeností chovatele. Obráceně to ale neplatí. Proč?

Psí vs. kočičí žrádlo

Kočka je striktní masožravec a v úplně každé potravě musí mít masovou složku. „Krmivo pro kočky má vždy víc bílkovin a tuků. Pokud ji dlouhodobě krmíte pouze psím žrádlem, bude mít velké zdravotní problémy.“ Psovi na kočičím žrádle musíte jen hlídat váhu, protože bude tloustnout.

Každý pes by měl ale dostávat krmivo s masem. Zní to logicky, bohužel ne všechna krmiva ho mají. Maso hledejte na prvním místě etiket složení výrobku. „Občas se divím, jak velké rozdíly najdu. Šokující je to hlavně u krmiv stejné cenové kategorie.“

Loudění a kočičí dieta

Loudění zvířete u stolu Pučálka považuje za nešvar. „Lidská strava není pro kočky ani pejsky určitě vhodná. Obsahuje málo živočišné složky, je osolená a dochucená, což může zvířeti taky pěkně zavařit.“

Problém je, že běžná krmiva jsou složená z několika druhů mas. Vy pak nejste schopni identifikovat, které maso (která bílkovina) zvířeti vadí. „Hledejte granule nebo konzervy, které jsou jednodruhové. Pak bych postupoval systémem pokus-omyl. Snad tak můžete vyřadit krmivo, se kterým má kočička problém.“


Leave a comment